Lista aktualności Lista aktualności

Wystawa fotografii

Wystawa fotografii Jacka Czepnika w "Galerii pod Skrętakiem"

    W dniu 10 sierpnia 2015 w Izbie Leśnej Nadleśnictwa Kup otwarto wystawę zdjęć autorstwa Jacka Czepnika

    Autor urodził się w 1961r. Zainteresowania przyrodnicze zawiodły go do ... lasu. Absolwent Wydziału Leśnego /rocznik 1985/ całe życie zawodowe związał ze swoją ,,małą ojczyzną" - Nadleśnictwem Wołów, gdzie pracował kolejno na stanowiskach: adiunkta, nadleśniczego terenowego, inżyniera nadzoru, a obecnie zastępcy nadleśniczego. Fotografią przyrodniczą, która stała się jego pasją ponad ćwierć wieku temu, zajmuje się w wolnych chwilach, specjalizując się w zdjęciach dzikich zwierząt  w naturalnym środowisku oraz w fotografii krajobrazu.  Jest autorem ponad 100 publikacji w prasie przyrodniczej i leśnej, współautorem wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą oraz laureatem krajowych i regionalnych konkursów fotograficznych. Debiutował jako student   na międzynarodowym biennale fotografii przyrodniczej w Poznaniu, gdzie zdobył za swe prace brązowy medal. W organizowanym przez Łowca Polskiego konkursie fotograficznym im. Włodzimierza Puchalskiego zdobył wyróżnienia i pierwszą nagrodę    w kategorii ,,Piękno".

     W ostatnich latach publikował w wydawnictwach albumowych (MULTICO 2012-2015, FOREST 2009-2012, JAKS 2015) oraz zdobył wyróżnienia i pierwsze miejsca  w dwóch kategoriach w konkursie fotograficznym zorganizowanym pod patronatem Dyrektora RDLP Wrocław (w 2013).

    Jednak to nie medale i nagrody są motorem jego działań. Jak twierdzi: ,,Największą frajdą i nagrodą jest osobisty i bezpośredni kontakt z dziką przyrodą. To właśnie możliwość fotografowania zwierząt i roślin w scenerii zamglonych świtów , bagiennych uroczysk Doliny Baryczy i Odry, z reguły na kilka godzin przed rozpoczęciem pracy pozwala zregenerować siły   i daje potężną dawkę endorfin, zapału i radości na cały dzień ..."

    Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia wystawy!